یخ زدن آب رادیاتور ماشین در زمستان

آیا می دانید یخ زدن آب رادیاتور ماشین در زمستان چه خسارتی به اتومبیل وارد می کند؟ آیا می دانید چه نوع ضد یخی مناسب اتومبیل شماست؟ برای اینکه سلامت ماشین و قطعات آن تضمین شود، نیازمند رسیدگی و پیشگیری از مشکلات احتمالی وارد بر خودرو است. یکی از این موارد استفاده از ضد یخ در رادیاتور خودرو می باشد.

یخ زدن آب رادیاتور ماشین در زمستان

جلوگیری از یخ زدن آب رادیاتور ماشین

جلوگیری از یخ زدن آب رادیاتور ماشینموتور خودرو در اثر برخورد سوخت و هوا گرم می شود و آب رادیاتور یک سیستم خنک کننده برای آن به حساب می‌آید. حال این آب رادیاتور در سرمای زمستان دچار یخ زدگی می شود، برای حفظ سیالیت آن باید درون رادیاتور از ضد یخ استفاده شود. ترکیبات آب رادیاتور که به آن ضد یخ می گویند، شامل آب، اتیلن و پروپیلن گیکول است با نسبت ۵۰/۵۰ ترکیب شده اند.

این محصول برای جلوگیری از یخ زدن رادیاتور ماشین و یخ زدن سیلندر ماشین و دیگر اجزای آن به کار می رود. 

دمای یخ زدن آب رادیاتور ماشین

دمای یخ زدن آب رادیاتور ماشینبه واسطه استفاده از ضد یخ در رادیاتور خودرو، دمای یخ زدن آب رادیاتور ماشین به ۴۰ درجه سانتیگراد می رسد. از دیگر ویژگی های این محصول جلوگیری از فرسایش و خوردگی اجزای خودرو نیز می باشد که به دلیل وجود پروپیلن گلیکول در آن است.

گاهی دیده می شود که اشخاصی از الکل به جای ضد یخ استفاده می کنند و یا اقدام به تولید ضد یخ خانگی می کنند، این اشتباه بزرگی است که باعث خسارت به قطعات خودرو می شود. الکل علاوه بر نداشتن ویژگی هایی که ذکر شد قابل اشتعال نیز می باشد که ضد یخ اینطور نیست. 

از دیگر پارامترهای ضد یخ، ضد جوش بودن آن نیز می باشد. استفاده از ضد یخ در تابستان نقطه جوش آب را تنظیم می کند و مانع جوش آوردن آب رادیاتور و خطرات احتمالی ناشی از آن می شود. هیچکدام از فرمول های ترکیبی نمی تواند کارایی ضد یخ را داشته باشد و جایگزینی مناسب برای آن باشد.

فروشنده بهترین ضد یخ با ارزان ترین قیمت

فروشنده بهترین ضد یخ با ارزان ترین قیمتخرید آب رادیاتور مزیت بالاتری نسبت به آب معمولی دارد. حلال بسیار خوبی برای ضد یخ محسوب می شود و مانع خوردگی و فرسایش قطعات خودرو می شود. 

شرکت ها، نمایندگی ها و فروشگاه های معتبر در سراسر ایران فروشنده بهترین ضد یخ با ارزان ترین قیمت هستند. این مراکز به دلیل حذف واسطه گران محصولی با کیفیت بالا، مستقیم از کارخانه های معتبر و با قیمتی مقرون به صرفه، به دست خریداران می رسانند. 

خرید ضد یخ با مارک های متفرقه و نا آشنا باعث آسیب به قطعات خودرو می شود و خسارت جبران ناپذیری را به وسیله نقلیه وارد می کند. 

بهترین مارک ضد یخ در بازار ایران

بهترین مارک ضد یخ در بازار ایرانایران به دلیل بهره مندی از تکنولوژی های روز دنیا و با بکارگیری نیروهای متخصص در این عرصه موفق به ساخت ضد یخ مطابق با استاندارهای جهانی گشته است. 

از اینرو بهترین مارک های ضد یخ در بازارهای ایران متعلق به شرکت های داخلی است. بسیاری از خودرو سازهای مطرح داخلی و خارجی کیفیت ضد یخ های ایرانی را قبول دارند و توصیه به خرید و استفاده از آن را می کنند. بنابراین با خیالی آسوده می توان به سراغ این محصولات رفت و با راهنمایی های فروشندگان مربوطه مناسب ترین ضد یخ را برای خودرو تهیه کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید