قیمت روغن گیربکس اتومات موبیس سال ۹۹

هر وسیله ای نقلیه ای نیازمند توجه و رسیدگی خاص خود است برای بهتر استفاده شدن باید به سرویس کاری به موقع آن توجه کرد. روغن گیربکس یکی از این توجهات است که بسته به نوع دستی و یا اتومات بازه  زمانی آن تغییر می کند.

روغن گیربکس اتومات موبیس در ماشین های اتوماتیک مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت روغن گیربکس اتومات موبیس سال 99

همه چیز درباره روغن گیربکس اتومات موبیس

همه چیز درباره روغن گیربکس اتومات موبیس

کار روغن گیربکس این است که چرخ دنده ها را روان کاری می کند و حرکت در زمان انجام تعویض دنده آسان تر و راحت تر می کند و به این معنی که کار خنک کردن و انتقال قدرت و شتاب موتور را بر عهده دارد.

هنگامی که راننده با وارد کردن فشار به پدال گاز بر سرعت خودرو می افزایید به طور خودکار دنده تعویض می گردد یا هنگامی که پدال گاز با فشار کم باشد از سرعت خودرو کم می شود.

از عوامل مهم در خرید روغن گیربکس کیفیت و غلظت آن می باشد.

زمان تعویض روغن گیربکس بین کارکرد ۵۰۰۰۰ هزار کیلومتر تا هرگز متفاوت است به دلیل این که حرارت زیادی در گیربکس اتومات ایجاد می شود و تولید کربن بیشتری می کند به مرور زمان از کیفیت آن کاسته می شود.

بر خلاف روغن موتور، روغن گیر بکس نمی سوزد، اگر متوجه کم شدن روغن ‌گیربکس خودرو خود شدید به احتمال زیاد وسیله شما روغن ریزی دارد.

در اکثر خودروهای دنده اتوماتیک در حالی که ماشین روشن و در حال گرم شدن است سطح روغن چک ‌می شود فقط باید دقت کرد که دنده در حالت پارک باشد.

در گیربکس های اتومات علاوه بر از دست رفتن کیفیت، آلودگی نیز وارد روغن شده و این باعث آسیب رساندن به قطعات داخلی گیربکس می گردد. اگر روغن گیربکس را به موقع تعویض نکنیم از بین رفتن طول عمر گیر بکس خودرو خود را به دنبال دارد و معمولا از نظر مالی بسیار گران تمام می شود.

خرید روغن گیربکس اتومات ارزان قیمت

خرید روغن گیربکس اتومات ارزان قیمت

تعویض روغن گیربکس به شرایط آب و هوایی، نحوه رانندگی و نوع خودرو بستگی دارد از طریق رنگ، بو و غلظت روغن می توان زمان تعویض را تشخیص داد زمانی که رنگ روغن  گیر بکس به قهوه ای نزدیک شد زمان تعویض آن فرا رسیده است.

هنگام خرید روغن گیربکس ارزان قیمت و با کیفیت می توان روغن گیربکس اتومات موبیس را کاندید کرد چرا که تمام ویژگی ها مد نظر مصرف کنندگان را دارا می باشد.

از آنجا که دارندگان ماشین های اتومات باید آگاه باشند اگر چه خودرو سازان اظهار میدارند که نیاز به سرویس کردن گیربکس اتومات شما نمی باشد اما بهتر است برای حفظ عملکرد بهینه و کیفی گیربکس ها را چک‌ کنید به مرور زمان فیلتر ها نیز آلودگی ها را جذب می کنند بنابر این آنها را نیز تعویض نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید