قیمت روز انواع فیلتر هوای اتومبیل

درون هوا آلاینده هایی مانند گرد و غبار، رطوبت، دوده و گرده وجود دارد که می تواند به اجزای موتور، سوپاپ ها، پیستون ها، رینگ ها، سیلندر ها و یاتاقان ها آسیب وارد کند و آن ها را دچار فرسایش نماید که رفع عیب و نقص آن ها بسیار پر دردسر و پر هزینه می باشد. اما می توان قبل از معیوب شدن آن ها با روشی درست و کم هزینه از فرسایش آن ها جلوگیری کرد. فیلتر هوای اتومبیل محصولی مناسب برای این مشکل می باشد. فیلتر هوا دستگاهی است که در مسیر ورودی های هوای موتور قرار می گیرد و کار تصفیه هوا را بر عهده دارد. ( تمام ناخالصی ها و ذرات آلاینده را از هوا می گیرد و هوای تمیز را وارد موتور می کند.) همچنین میزان هوای ورودی به موتور خودرو را تنظیم می کند. قیمت انواع فیلتر هوای اتومبیل به صورت روزانه در اختیار مشتریان این محصول قرار می گیرد.

قیمت روز انواع فیلتر هوای اتومبیل

انواع فیلتر هوای اتومبیل و تفاوت آن ها

انواع فیلتر هوای اتومبیل و تفاوت آن ها فیلتر هوا نقش اساسی در تنظیم وضعیت سلامت فنی خودرو دارد. تعویض به موقع فیلتر هوای اتومبیل سبب افزایش بازده موتور، تمیز نگه داشتن موتور، کاهش سوخت و کاهش آلودگی محیط زیست می شود. از همین رو مصرف کنندگان باید فیلتری مطابق با خودرو خود تهیه نمایند.

فیلتر هوای خودرو مانند سایر کالا ها انواع مختلفی دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • فیلتر هوای خودروی سلولزی
  • فیلتر هوای اسفنجی
  • فیلتر هوای کتان

تولید کننده انواع فیلتر هوای اتومبیل همواره باید بکوشد، برای تولید محصولی مطابق با استاندارد های جهانی، از تکنولوژی های روز دنیا استفاده کند و انواع فیلتر اتومبیل را با کارایی های متفاوت تولید و به بازار عرضه نماید.

در حال حاظر مراکز زیادی در حال ارائه فیلتر هوا با کیفیت و مرغوب هستند که توانسته اند به خوبی انواع فیلتر را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند.

فیلتر هوای سلولزی اتومبیل

فیلتر هوای سلولزی از پرکاربرد ترین و پرمصرف ترین نوع فیلتر هوا در خودروها است. 

نام دیگر فیلتر سلولزی، فیلتر کاغذی می باشد. این فیلتر برای ایجاد ثبات در ساختار خود از یک فریم یا قالب پلاستیکی استفاده می کند زیرا فیلتر سلولزی برای جذب ناخالصی های هوا در فیلتر های هوای سلولزی از یک کاغذ پلیسه دار آکاردئونی استفاده شده است.

این طراحی منحصر به فرد سبب شده تا فیلتر سلولزی توانایی جذب بالایی داشته باشد و به طور تقریبی ۸۰ تا ۹۰ درصد ذرات خارجی را به خود جذب کند.

قیمت فیلتر سلولزی نسبت به سایر فیلتر های دیگر ارزان تر می باشد. از لحاظ طول عمر، دارای عمری کوتاه می باشد و باید بعد از گذشت مدتی کوتاه آن را تعویض کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید