فروش روغن ترمز فومن زرد

روغن ترمز فومن زرد محصولی از شرکت فومن شیمی است که  پایه ای غیر نفتی و نقطه ی جوشی برابر ۲۴۰ درجه سانتیگراد دارد.این روغن از سری DOT3است.روغن ترمز فومن شیمی پرفروش ترین روغن ترمز در ایران است و البته بالاترین کیفیت تولید را نیز در مقایسه با رقبای داخلی خود دارد.

فروش روغن ترمز فومن زرد

کیفیت روغن ترمز فومن زرد

کیفیت روغن ترمز فومن زرد

همانطور که گفتیم روغن ترمز زرد فومن شیمی با توجه به استاندارد ساخته شده و از بالاترین کیفیت برخوردار است.روغن ترمز ها مثل سایر روغن ها در موتور نیاز به سرویس و تعویض دارد به طور معمول روغن ترمز تا یکسال بادوام است و قابل استفاده اما بعد از یکسال کم کم خواص هیدرولیکی خود را از دست میدهد و نیاز به تعویض دارد و اگر تعویض نشود علاوه بر اینکه ایمنی خودرو با خطر رو برو میشود به موتور خودرو نیز آسیب میزند زیرا فاسد میشود بعد از یکسال و پس توصیه میشود سالی یکبار روغن ترمز را تعویض کنیم.

همیشه باید برای خودرو از یک نوع روغن ترمز و استاندارد ثابت استفاده کنیم و تحت هیچ شرایطی دو روغن ترمز با استانداردهای تولید متفاوت را مخلوط نکنیم و استفاده نکنیم زیرا باعث آسیب رسیدن و خراب شدن قطعات پیستون پمپ میشود.

نوع دیگر روغن ترمز فومن شیمی روغن آبی فومن است این روغن هم پایه غیر نفتی و مصنوعی دارد و نقطه جوش آن برابر ۲۵۰ درجه سانتیگراد است.و طبق استاندارد FMVSS116 DOT4تولید شده است.روغن ترمز بیش از آن که که یک روغن باشد در واقع یک سیال هیدرولیکی است و وظیفه روانکاری بین قطعات را ندارد این سیال در واقع با تحت فشار قرار گرفتن موجب حرکت ترمزها و از حرکت ایستادن خودرو میشود.

انواع روغن ترمز:

عملکرد ترمز به کار میرود.

انواع روغن ترمزدر استانداردDot:

روغن ترمزها با استاندارد و مقیاس DOTتقسیم بندی میشوند که بر حسب نقطه جوش محاسبه میشود.

Dot2:نقطه جوش ۱۹۰ درجه سانتیگراد دارد.

Dot3:نقطه جوش ۲۴۰ درجه سانتیگراد را دارد.

Dot5:نقطه جوش ۲۶۰ درجه سانتیگراد دارد.

Dot5.1:این نوع روغن ترمز ترکیب متفاوتی را داست و از متابورات ساخته شده است.

باید توجه داشته باشیم که در هنگام خرید و تعویض روغن که روغن با نقطه جوش بالاتر لزوما با کیفیت تر و مناسب تر نیست.

روغن مناسب برای خودرو با توجه به وزن خودرو،نوع خودرو و سیستم انتقال قدرت خودرو باید انتخاب شود و بهتر است برای انتخاب روغن مناسب به دفترچه راهنمای خودروی خود مراجعه کنید.

نماینده پخش روغن ترمز فومن

نماینده پخش روغن ترمز فومن

به طور معمول لوازم یدکی فروشی ها و تعویض روغنی ها نماینده پخش روغن ترمز هستند برای تعویض روغن موتور به تعویض روغنی ها مراجعه کنید تا این کار به درستی و اصولی انجام گیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید