فروشنده روغن ترمز جنسیس مدل ۲۰۱۱

خودروی هیوندای جنسیس مدل ۲۰۱۱ دارای دو موتور ۴۶۰۰ سی‌سی و موتور ۳۸۰۰ سی سی میباشد. جهت تعویض روغن ترمز جنسیس با یک مکانیک ماهر مشورت نمایید. سیستم ترمز یک سیستم حیاتی برای خودرو محسوب می شود. چرا که علاوه بر اینکه برای سلامت خودرو دارای اهمیت خاصی است، از نظر سلامت سرنشینان نیز دارای اهمیت می باشد. متاسفانه بیشتر افراد هنگام بررسی کردن سیستم ترمز شان جزئیات را در نظر نمی گیرند.

فروشنده روغن ترمز جنسیس مدل 2011

بررسی کیفیت روغن ترمز جنسیس

بررسی کیفیت روغن ترمز جنسیس یکی از موارد مهم در نگهداری کردن از خودرو، که یک اصل حیاتی محسوب می شود روغن ترمز خودرو می باشد. روغن ترمز خودرو  که نام دیگر آن سیال هیدرولیکی است، مسئولیت حرکت دادن اجزای متفاوت سیستم ترمز ماشین شما را عهده دار است. شرایطی که روغن ترمز در آن کار می‌کند فشار و دمای بالا است. اگر روغن ترمز خودرو شما تمام شو،د هنگامی که پدال ترمز را فشار می دهید اتومبیل شما نمی تواند بدون آن ترمز کند و از حرکت بایستد. روغن ترمز خودرو و ماده غیر تراکم پذیر بوده که وظیفه آن این است که نیروهای مختلف را به هم تبدیل می کند . چگونگی تبدیل این نیروها به یکدیگر اینگونه است که این روغن نیروی فشار پدال ترمز را به نیروی هیدرولیکی تبدیل کرده و سپس به لنت ترمز انتقال می دهد. سپس اصطکاکی که بین لنت ترمز و دیسک به وجود می آید موجب کاهش سرعت خودروی شما شده و آن را متوقف می‌کند.

مرکز پخش روغن ترمز جنسیس کوپه

مرکز پخش روغن ترمز جنسیس کوپه روغن ترمز ها دارای انواع مختلفی می باشند که در زیر به بررسی کیفیت روغن پرداخته ایم. دو نوع اصلی آن یکی بر پایه گلیکول و دیگری بر پایه سیلیکون می باشد. نوعی از روغن ترمز که بر پایه گلیکول میباشد ، فقط در خودروهایی که با ترمز abs کار می کنند استفاده می شوند. نوعی که بر پایه سیلیکون می باشند تنها در خودروهایی که تکنولوژی ای‌بی‌اس در آنها به کار نرفته است ، قابل استفاده می باشد . معمولاً روغن ترمز ها را بر حسب دات تقسیم بندی می کنند. دات یا همان نقطه جوش ۶ نوع است که در زیر به آنها اشاره می کنیم. روغن موتور دات۲ که  نقطه جوش آن ۱۹۰ درجه می باشد. روغن موتور دات۳ که نقطه جوش آن ۲۵۰ درجه سانتیگراد می باشد . روغن موتور دات ۴ و ۵که به ترتیب دارای نقطه جوش های ۲۳۰ و ۲۶۰ درجه سانتیگراد هستند .یک نوع دیگر روغن موتور روغن موتور دات ۵٫۱ می باشد که از متابورات ساخته شده است. برای اینکه بدانید چه روغنی برای ماشین شما مناسب تر است می توانید با یک مکانیک با تجربه بالا مشاوره نمایید. همچنین شما می توانید دفترچه راهنمای ماشین تان را نگاه بیندازید تا ببینید چه روغنی برای ماشین شما مناسب تر است. برای آگاهی از مراکز پخش روغن ترمز میتوانید از سایت های اینترنتی کمک بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید