ضدیخ سپاهان نوین حجم ۱ لیتری

مایع خنک‌کننده موتور یا همان ضدیخ مایعی با پایه آب بوده که در سیستم خنک کننده موتور ها استفاده می شود تا از جوش آوردن موتور در فصل گرم و فصل سرد جلوگیری شود.

ضدیخ سپاهان نوین که یکی از نامی ترین ضدیخ های بازار می باشد، جهت مصرف در سیستم خنک‌کننده‌ی خودروهای بنزینی و دیزلی طراحی و تولید شده است. از ویژگی‌های منحصربه‌فرد ضدیخ سپاهان می توان به سازگاری کامل آن با قطعات لاستیکی و تمامی واشرها اشاره کرد که این امر باعث شده در اثر استفاده طولانی مدت از ضدیخ سپاهان، مشکلی برای قطعات داخلی سیستم خنک‌کننده به‌وجود نیاید.

ضدیخ سپاهان نوین حجم 1 لیتری

تفاوت ضدیخ قرمز و سبز سپاهان

تفاوت ضدیخ قرمز و سبز سپاهان چندسالی است که در صنعت خودروسازی، تولید کنندگان خودرو توافق کرده اند که هر رنگ نشان دهنده ترکیب خاصی باشد. قدیمی ترین رنگ موجود رنگ سبز می باشد که به عنوان اصلی ترین رنگ از آن یاد شده است. با این حال رنگ های دیگری نیز با ترکیبات متفاوتی وجود دارند که با میزان ماندگاری بیشتر به بازار عرضه می شوند، از این نمونه رنگ ها می توان به رنگ زرد، قرمز و نارنجی اشاره کرد.

ضدیخ قرمز

محققان پس از فناوری اسید معدنی یا IAT، به فناوری اسید آلی (OAT) دست یافتند که با وجود آن موفق به  تولید فرمولاسیون ضد یخ های رنگی مختلفی شدند. با این حال فناوری اسید آلی ترکیبی (HOAT)،  پس از آن و از طریق ترکیب IAT و OAT به وجود آمد که از این فناوری برای تولید ضدیخ قرمز  استفاده می شود. ضدیخ قرمز در مقایسه با ضدیخ سبز  و سایر ضد یخ های تولید شده قدیمی تر، دارای پایداری بیشتری بوده و باعث افزایش عمر پمپ آب خودرو خواهد شد.

ضدیخ سبز

مخلوط خنک کننده ای که در موتور استفاده می شود در واقع از ترکیب ۵۰/۵۰ آب با ضدیخ به وجود می آید. پس از ترکیب آن را در داخل رادیاتور خودرو می توان استفاده نمود.

ضدیخ سبز  که در واقع رنگ اولین ضد یخ تولید شده نیز می باشد، با استفاده از فناوری اسید معدنی (IAT) تولید می شود. در این فناوری از اتیلن گلیکول یا پروپیلن گلیکول به عنوان پایه شیمیایی ضد یخ استفاده می شود. البته قابل ذکر است که در این محلول از مواد دیگری همچون سیلیکات یا فسفاتها نیز استفاده می گردد.

شرکت تولیدی ضدیخ سپاهان نوین

شرکت تولیدی ضدیخ سپاهان نوین این شرکت یک شرکت غیر دولتی می باشد که در سال ۱۳۸۱ تاسیس شده است دفتر مرکزی این شرکت در تهران و پالایشگاه آن در اصفهان واقع شده است.

از جمله تولیدات این شرکت می توان به روغن‌های صنعتی، روغن موتورهای بنزینی، دیزلی، روغن‌های دنده خودرو، روغن موتور سیکلت، روغن موتور ویژه و دریایی، گریس، محصولات پایه، ضد یخ /ضد جوش اشاره نمود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید