شرکت تولید روغن ترمز خودرو

روغن ترمز خودرو که به نام های مختلفی چون مایع هیدرولیک نیز شناخته می شود، وظیفه اصلی جابجایی تمام اجزای سیستم ترمز اتومبیل و یا جابجایی انواع تجهیزات صنعتی وابسته به ترمز را دارند. این روغن تحت یک  فشار بسیار زیاد و در دمای تقریبا بالا کار می کند. بدون استفاده از این روغن، اتومبیل هرگز قادر به متوقف شدن نخواهد بود. که نیروی اعمال شده بر روی پدال ترمز را به دیسک های ترمز در هر چهار چرخ ماشین شما منتقل می کند. این فشار به چرخ ها منتقل می شود. در نهایت اتومبیل شما را کندتر یا کاملا متوقف می کند.

شرکت تولید روغن ترمز خودرو

راهنمای انتخاب روغن ترمز خودرو

راهنمای انتخاب روغن ترمز خودرو برای انتخاب روغن ترمز باید اطلاعاتی از انواع روغن ترمز ها داشته باشیم. انواع مختلفی از آن ها وجود دارد: DOT 3  DOT 4  DOT 5. هر کدام از این نماد ها و اعداد نشانگر یک ویژگی خاص از روغن ترمز هستند. مایع ترمز با توجه به دمای جوش طبق استاندارد DOT به چهار دسته تقسیم می شود: دسته اول به نام DOT 2 گفته می شود که دارای دمای جوش حدود ۱۹۰ درجه سانتیگراد است. دسته دوم یا DOT 3 با دمای ۲۰۵ درجه سانتیگراد جوشیده می شود. DOT 4 در دمای ۲۳۰ درجه سانتیگراد جوشیده می شود. در این مدت مایع ترمز DOT5 دارای بالاترین نقطه جوش یا ظرفیت حرارتی و حرکتی است. ۲۶۰ درجه سانتیگراد. از آنجا که سیستم های ترمز اتومبیل برای انطباق با یک مایع ترمز طراحی شده اند، از طرف دیگر نمی توان از انواع آن استفاده کرد و از همه مهمتر، دو نوع مایع ترمز نباید با یکدیگر مخلوط شوند. در یک سیستم ترمز اگرچه دلیل خاصی برای استفاده از مایع ترمز در جای دیگر وجود ندارد، حتی برخی از کارشناسان تعویض یک نوع مایع ترمز را با دیگری مشکلی نمی دانند. مشروط بر اینکه سیستم کاملاً مناسب باشد، بارگیری نشده و کاملاً پر شده است.DOT های مختلف معمولاً در رنگ های مختلف موجود است، بنابراین می توانید مایع ترمز زرد (DOT3) ، آبی (DOT4) یا سبز (DOT 5.1) را در خودروهای مختلف مشاهده کنید. لازم به ذکر است که یک DOT بالاتر لزوماً به معنای این نیست که کیفیت مایع ترمز بالاتر باشد و برای اتومبیل شما مناسب تر باشد، زیرا تولید کنندگان روغن مایع ترمز نوع ترمز خودرو را از نظر سیستم تعیین می کنند. وزن وسیله نقلیه، قدرت موتور و سیستم انتقال از ویژگی های مدنظر تولید کنندگان روغن ترمز اند. آن ها مایع ترمز را روی جلد مخزن یا داخل دفترچه راهنما ماشین قرار می دهند.

فروشگاه فروش انواع روغن ترمز

فروشگاه فروش انواع روغن ترمز مجموعه ما اقدام به راه اندازی فروشگاهی برای فروش انواع روغن نموده است. شما می توانید به راحتی و فقط با یک تماس سفارش خود را ثبت نمایید!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید