تولید انواع دستگاه ساخت فیلتر هوا در ایران

امروزه با افزایش تعداد وسایل نقلیه و ایجاد آلودگی هوا، نیاز به استفاده از فیلتر هوا به شدت احساس می شود. از این رو داشتن این قطعه برای تمامی خودروها ضروری و اجباری است. برای تولید آن از انواع دستگاه ساخت فیلتر هوا استفاده می شود که به دو شکل دستی و اتوماتیک در ایران موجود بوده و به فروش می رسد.

تولید انواع دستگاه ساخت فیلتر هوا در ایران

مشخصات فنی و کارکرد دستگاه ساخت فیلتر هوا

مشخصات فنی و کارکرد دستگاه ساخت فیلتر هوافیلتر هوا به عنوان یک قطعه مصرفی در خودرو استفاده می شود. با گذشتن هوای آلود از بین لایه های فیلتر، دوده ها و ذرات بین منافذ به دام افتاده و هوای نسبتا تمیزتری وارد محیط می شود، به مرور این منافذ مسدود می گردد و از کارایی فیلتر کاسته می شود تا جایی که پس از گذشت مدتی نیاز به تعویض دارد. زمان تعویض، به مسافتی که توسط خودرو طی شده و نیز نوع بنزین و عملکرد موتور بستگی دارد.

با توجه به تعویض مداوم فیلتر هوا بازار تولید آن گرم است. از این رو افراد زیادی با روشهای مختلف دستی و اتوماتیک به تولید آن می پردازند. کارکرد دستگاه ساخت فیلتر هوا تاثیر زیادی در بازدهی این حرفه دارد. برای مثال دستگاه اتوماتیک از عملکرد و سرعت بالاتری برخوردار است و به همان نسبت قیمت اولیه بیشتری نیز دارد. منتها تولید محصول بیشتر و کیفیت بالاتر هزینه های اولیه را پوشش می دهد و خیلی زود به سود آوری می رسد. هنگام خرید این دستگاه ها حتما به مشخصات فنی و تخصصی آن توجه شود.

خریدار دستگاه تولید فیلتر هوا دستی فرسوده در مشهد

در گذشته انواع فیلتر هوا به روش دستی تولید می شد. بعد از اینکه  دستگاه های جدیدتر تولید فلتر وارد صنعت شد، توانست سهم زیادی از بازار را با محصولات خود اشباع کند چرا که هم به صورت اتوماتیک به تولید می پردازد و هم از مواد بدون بو استفاده می کند.
به دنبال این جریان کسانی که در این زمینه فعالیت داشتند به فکر تعویض دستگاه های خود افتادند اما شاید پیدا کردن خریدار دستگاه تولید فیلتر هوا فرسوده کمی دشوار بنظر برسد چرا که اکثر افراد ترجیح می دهند دستگاه اتومات و جدید خریداری کنند.

با وجود این شرایط بازار خرید و فروش انواع دستگاه قدیمی همچنان گرم است و افرادی که توانایی تعمیر و بروز رسانی دستگاه ها را داشته باشند به راحتی می توانند با صرف هزینه کمتر به تولید و فعالیت در این حوزه بپردازند. در شهر مشهد به عنوان دومین مرکز پرجمعیت کشور استفاد از خودرو و نیاز به تعویض فیلتر زیاد است. بنابراین بازار انواع دستگاه تولید فیلتر دستی و اتومات در آن رونق دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید