بازار فروش روغن ترمز خوب

روغن ترمز یکی از موارد ضروری برای خودرو و سیستم ترمز است، اگر ماشین روغن ترمز نداشته باشد توقف آن تقریبا غیر ممكن است، روغن ترمز خوب با توجه به کیفیت و برند آن قیمت های متفاوتی دارد، البته در خرید روغن ترمز باید به توصیه های کارخانه سازنده خودرو دقت کرد زیرا روغن ترمز باید مناسب با خودرو باشد.

بازار فروش روغن ترمز خوب

مواد اولیه ساخت روغن ترمز خوب

مواد اولیه ساخت روغن ترمز خوب روغن ترمز یک ماده مایع است که نقش مهمی در خودرو دارد و باید در برابر هوای سرد منجمد نشود و در هوای گرم تبخیر نشود.

روغن ترمز یک مایع مصنوعی است و نسبت به رطوبت حساس است و اگر رطوبت به آن برسد نقطه جوش آن پایین می‌آید و خاصیت خود را از دست می‌دهد.

یکی از مواد اولیه روغن ترمز، مایع پلی گلیکون است که از مواد اصلی به شمار می‌آید و با دیگر مواد که خاصیت ضد حرارتی و خوردگی سطح های فلزی ترکیب می‌شود.

از دیگر مواد اولیه ساخت روغن ترمز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

. مایعی که خاصیت ضد خوردگی دارد و از خوردگی قطعات خودرو جلوگیری می‌کند.

. مایع بورات استر که خاصیت ضد سایش و متعادل کننده اصطکاک را دارد.

بوتیل تری گلیکول اتر نیز یک ماده حلال و بی رنگ است که نقطه جوش بالایی دارد و در ساخت روغن ترمز استفاده می‌شود.

روغن ترمز ها به سه دسته نفتی و سیلیکونی و سنتتیک تقسیم می‌شوند که نوع نفتی آن ارزان تر است، کیفیت پایین تری دارد و نوع سیلیکونی آن از پلیمرهای سیلیکونی ساخته می‌شود که ضریب فشار آن پایین تر از نوع نفتی آن است و مانع زنگ زدگی می‌شود و از نفوذ آب جلوگیری می‌کند، روغن نوع سنتتیک که عملکرد آن بیشتر شبیه نوع سیلیکونی است البته ضعیف تر از آن است ولی از روغن های پایه نفتی بسیار بهتر است که هزینه تولیدش از نوع نفتی هم بسیار بیشتر است و از نوع سیلیکونی ارزان تر است.

تولید کنندگان انواع روغن ترمز

تولید کنندگان انواع روغن ترمز روغن ترمز تنوع فراوانی دارد که باید روغن ترمز مناسب با نوع ماشین را تهیه کرد.

روغن ترمز ها با سه رنگ آبی، قرمز و زرد تهیه و فروخته می‌شوند و استاندارد مشخصی هم دارند.

تولید کنندگان زیادی در این زمینه فعالیت می‌کنند و شرکت ها و برندهای متنوع و مختلفی نیز وجود دارد که با توجه به نوع خودرو و مشخصات خاصی که هر روغن ترمز دارد باید از روغن مناسب استفاده کرد.

 برای خرید روغن ترمز می‌توان حضوری به نمایندگی های فروش و تعمیرگاه ها مراجعه کرد و هم می‌توان به صورت اینترنتی و آنلاین و با مطالعه مشخصات انواع روغن ترمز ها و کیفیت و قیمت آن سفارش داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید